Aiamajauksed on mõeldud kasutamiseks aastaringselt mitteköetavatel hoonetel, kus temperatuuride erinevus kahel pool ust ei ületa 10 °C.

Kõrvalhoonele soodsam uks kui elamule

Hoonetele, millele välisuks tundub liiga hea ja kallis uks, soovitame paigaldada aiamajaukse. Aiamajauksed on soojustatud vahtpolüstürooliga, kuid ukselehe sees ei ole välisustele omast metall-lehte, mis tagab ukselehe stabiilsuse ka temperatuuride erinevuse korral kahel pool ust - seetõttu ei sobi aiamajauks köetavatele hoonetele, kuid on ideaalne abihoonetele.

Kõrvalhooned, nagu aiatööriistade kuur, saun, suvila või aiamaja, vajavad nii nagu elamu korralikku ja kvaliteetset ust. Siinkohal tulebki valik langetada aiamajaukse kasuks. Igati kvaliteetne soojustatud uks sobib kasutamiseks väga erinevates kohtades - oluline on, et ust ei kasutataks kohtades, kus on kahel pool ust suur temperatuuride erinevus.

Tume toon kardab otsest päikesekiirgust!

Aiamajauksed on viimistlusvalmis tooted - ukse sisekülg on kaetud viimistlusvalmis vineeriga ning väliskülg naturaalsest männipuidust laudisega. Ukselehe sisemine karkass ning leng koos lävepakuga on valmistatud viimistlusvalmis männipuidust. Aiamajauksed vajavad enne kasutamist kindlasti ilmastikukindlat viimistlust - soovitame uksekomplekt koos lengiga kas lakkida, õlitada, värvida või peitsida.

Ärge kasutage tumedasse tooni viimistlemist hoonete lõunapoolses küljes paiknevatel ustel! Juhime teie tähelepanu, et tumedasse tooni viimistletud uksed kuumenevad otseste päikesekiirte mõjul ning kuumenemise tagajärjel tekkiv kaardumine võib põhjustada probleeme uksekomplekti veatul funktsioneerimisel.

Kas klaasinguga või ilma? Kas vertikaalne laudis või kalasabamustris laudis?

Sõltuvalt pererahva soovist saab valida kas klaasinguga või pimeukse. Nii klaasinguga uksi kui ka pimeuksi on tootevalikus kaks mudelit. Kalasabamustriga laudisega pakume mudelit I40, ülejäänud mudelid on vertikaalse laudisega.

Lengi sügavus 93 mm või 105 mm?

Mudel I30G lengi sügavus on 105 mm, teistel mudelitel 93 mm.