Kui uks ei ole kahjustatud või ebatavaliselt kulunud, piisab kergest puhastamisest hariliku puhastusainega (mis ei ole leeliseline). Läike säilitamiseks võib ust kord aastas pärast puhastamist töödelda nt autovahaga. See kergendab ka hilisemat puhastamist. Abrasiivsete puhastusainete ja lahustite kasutamine on keelatud!

Spoonkattega välisuksi puhasta puhta kuiva lapiga. Soovituslikult vähemalt üks kord  aastas tuleks spoonitud ukseleht ja leng uuesti õlitada. Selleks kasuta välistingimustesse sobivaid värvituid puiduõlisid (õlitamisel jälgi õliga kaasas olevat õpetust).  

Vastavalt vajadusele puhasta lävepakk tolmust ja liivast ning kord aastas kata välistingimustesse sobiva värvitu puiduõliga (mis ei moodusta kilet).

Ukse hingi ja lukke õlita vähemalt üks kord aastas või vastavalt vajadusele. Vähemalt korra aastas kontrolli ja vajadusel pinguta luku, hingede ja käepideme kinnitusi.

Aiamajauste hooldusjuhend

Kui uks ei ole kahjustatud või ebatavaliselt kulunud, piisab kergest puhastamisest hariliku puhastusainega. Vaata viimistlusaine tootjapoolset hooldusjuhendit!

Vastavalt vajadusele puhasta lävepakk tolmust ja liivast. Ukse hingi ja lukke õlita üks kord aastas või vastavalt vajadusele. Vähemalt korra aastas kontrolli ja vajadusel pinguta luku, hingede ja käepideme kinnitusi.