Mustus ja plekid puhastatakse tavalise sanitaarruumidele mõeldud puhastusvahendi, klaasipesuvahendi või nõudepesuvahendiga niisutatud pehme lapiga. Loputa puhastatud uks rohke veega, et vältida puhastusvahendi pikaajalist mõju ukseklaasi pinnale! Kuivata uks ja leng hoolikalt! Lubjasetteplekid eemalda nõrga äädikhappelahusega, seejärel loputa puhastatud pind hoolikalt ning kuivata!

Puidust lengide hooldamine
Klaasustekomplektis kasutatavad valged puidust lengid on niiskuskindlamad lengid ning taluvad kenasti lühiajalist kõrgemat õhuniiskust. Siiski on olulisel kohal ruumi hea ventileeritus, et puitosad saaksid vahepeal kuivada. Kui lengi valtsi sisse on kogunenud kondensvesi, kuivata see võimalikult kiiresti ning tuuluta ruum. Lengide puhastamiseks kasuta niisket lappi ja lahjendatud üldpuhastusvahendit. Puhastades üldpuhastusvahendi lahusega loputa lengi pind puhta veega niisutatud lapiga ning kuivata.

Ära kasuta klaasukse ja lengi puhastamiseks abrassiivseid puhastusvahendeid ning hapet või ammoniaaki sisaldavaid puhastusvahendeid!

Klaasliugukse hooldusjuhend

Mustus ja plekid eemalda sanitaarruumide puhastusvahendi või nõudepesuvahendi vesilahusega niisutatud lapiga või klaasipuhastusvahendiga. Puhastatud klaas loputa veega ning kuivata! Nii ei teki klaasi pinnale kuivanud plekke.

Kui klaasist uksel on katlakiviplekid, puhasta need äädikalahusega niisutatud pehme lapiga, loputa seejärel klaas ning kuivata hoolikalt!

Saunauste hooldusjuhend

Mustus ja plekid eemalda tavalise sanitaarruumide puhastusvahendi või nõudepesuvahendi vesilahusega niisutatud pehme lapiga! Pärast puhastusaine kasutamist loputa uks puhta veega ning kuivata hoolikalt!

Kuivanud katlakiviplekid eemalda äädikalahusega ning loputa ja kuivata seejärel uks.

Viimistlusvalmis lengi tuleb kohe paigaldamise järel (kindlasti enne esimest kasutuskorda) viimistleda sauna sobiva puidukaitsevahendiga (nt SUPI). Viimistlemata lengi ei saa puhastada, kuna mustus imendub puidu sisse. Värvitud leng (must või valge) on viimistletud mustust hülgavaks ning neid lenge tuleb puhastada niiske lapiga.

Väldi abrasiivsete puhastusvahendite kasutamist! Väldi puhastusvahendite pikka kokkupuudet ukseklaasi ja lengi pinnaga - seepärast loputae alati puhta veega peale kemikaalide kasutamist!