Main Media

Kas teadsite? Swedoori ustele sobivad ühtmoodi hästi nii euro- (DIN) kui ka Skandinaavia südamikud!

Swedoori uksed on tuntud oma kvaliteedi ja mitmekülgsuse poolest. Nii saab iga klient teha oma vajadustele ja eelistustele vastava valiku. Uste kvaliteedi üheks oluliseks aspektiks on nende südamikud ja lukustussüsteemid, mis tagavad nii turvalisuse kui ka mugava kasutamise.

Swedoori Põhja-Euroopa regioonijuhi Silver Järvamägi sõnul sobivad Swedoori ustele nii euro- (DIN) kui ka Skandinaavia südamikud ja lingid. Swedoor on oma tehaste asukohtade tõttu suunatud pigem Skandinaavia toodetele ja kasutab rohkem Skandinaavia lukke-linke. Samas on Baltikumis ja ka Kesk-Euroopas suuresti kasutuses eurolukud ning -lingid (DIN). Silver märgib, et kuigi nende erinevus ei ole kuigi suur, ei ole tehniliselt siiski võimalik ühendada omavahel eurolukku ja Skandinaavia linke ning vastupidi, kuna teha on vaja erinevate läbimõõtudega augud, kinnituskohad ja erinevad süvised ustele. Seega on see puhtalt kliendi valik, millised lukud-lingid talle visuaalselt rohkem meeldivad. Tihti valitakse hinna ja tegumoe järgi. 

Eestis on muutunud väga populaarseks magnetlukud ja eriti Itaalia päritolu Bonaiti, kelle tooted sobivad oma väga suure värvivaliku tõttu hästi ka Swedoori ustega. Samas nendib Silver Järvamägi, et Skandinaavia magnetlukkude eelistajad peavad pettuma, sest nende valik on üpris piiratud. Seetõttu valivad kliendid pigem eurolingid, mis on Skandinaavia omadest mitmekülgsema valikuga ja ka märgatavalt soodsamad.

Et endale sobivate südamike ja linkide tellimine läheks sujuvalt, soovitab Silver Järvamägi tellimust tehes teada anda, millist lukku soovitakse. Bonaiti magnetlukkude puhul tasub tähele panna, et kuna brändi värvivalik on lai, pakub Swedoor praegu ainult süvise valmistamist ning lukukorpus ja vasturaud tuleb ise juurde hankida. Swedoori uste valimise kohta sõnab Silver Järvamägi, et kuigi Swedoori uksi on võimalik paljuski ise enda ruumidele sobivaks muuta, on praegu Bonaiti magnetlukke võimalik panna ainult ADVANCE LINE sarja siseustele. Välisustele ja teistele sertifitseeritud ustele Bonaiti magnetlukkude paigaldamise võimalus praegu ei laiene. 

 

 

Bonaiti magnetlukkude valimine Swedoori ustele 

Bonaiti on 1900. aastal loodud Itaalia perefirma, kes on tuntuks saanud tänu oma magnetlukkudele.

Bonaiti magnetlukkude valik on mitmekülgne ning saadaval on erinevaid lukustussüsteeme ja pinnaviimistlusi. Peale magnetlukkude pakub Bonaiti lukke ka puidust siseustele, klaasustele ning lükand- ja voldikustele. Magnetlukud on erilised oma magnetist tuuleriivi poolest, mis muudab ukse sulgumise ja avanemise vaiksemaks kui tavaliste tsingist tuuleriividega lukkude puhul. Peale kasutusmugavuse on magnetlukud populaarsed oma esteetilise välimuse ja laia pinnaviimistluste valiku tõttu.

B-TWIN seeria magnetlukud:
B-TWIN magnetlukud on mõeldud tavakasutuseks, sobides nii kodude kui ka väiksema kasutuskoormusega ühiskondlike ruumide ustele. Magnetlukud on saadaval erinevates toonides esiplaatidega ning klient saab teha valiku oma kodu interjööri stiili ja vajaduste järgi.

Valikus on kolme erineva lukustusvõimalusega lukukorpused: lihtvõtmeavaga, WC-sulguri avaga ja eurosüdamiku avaga. B-TWIN magnetlukkudega saab kaasa reguleeritavad vasturauad, mis aitavad ennetada uste avamise ja sulgemise probleeme, tagades nende sujuva toimimise igas olukorras.

B-KLASS seeria magnetlukud:
B-KLASS magnetlukud sobivad nii tavakasutuseks kui ka suurema koormusega ühiskondlikele ustele. Need magnetlukud on esimesed, mida on testitud UNI EN 12209 standardi järgi, mis tagab nende vastupidavuse ja turvalisuse.

Sarnaselt B-TWIN seeriale on ka B-KLASS magnetlukkudel erinevad lukustusvõimalused ning lai valik pinnaviimistlusi, et klient saaks valida oma vajaduste ja eelistuste järgi.