Main Media

Sisekujundaja nipid, kuidas kaunistada kodu sissepääs jõuludeks

Disain

Välisuks on maja nägu, mis teie külalisi esimesena tervitab. Meile meeldib oma välisust jõuludeks kaunistada, et luua mõnus jõulutunne nii meile endile, külalistele kui ka kõigile möödujatele! Palusime sisekujunduseksperdil jagada näpunäiteid, mida võtta arvesse erinevatele majatüüpidele sobiva, ilusa ja kutsuva jõuluteemalise sissepääsu kujundamisel.

Mis saab olla veel mõnusam, kui saabuda koju ja sind ootab ees kaunis kodu jõulumeeleolus sissepääsuga, mis valgustab meie pimedaid talvekuid. Et pakkuda häid nõuandeid ja näpunäiteid eelseisvaks pühadeperioodiks, andsime Elisabeth Halbjørhusile ülesande kaunistada kolm erinevat stiili ja värvi Swedoori välisust. Elisabeth, kes on Instagramis tuntud kui @PureElisabeth_, on juba aastaid olnud kodukujunduse blogija, suunamudija ja stilist.

„Ma armastan jõule! Jõulud on minu jaoks olnud alati väga erilised ja kindlasti on see talve tipphetk. Mitte ainult jõuluõhtu, vaid kogu advendiaeg. Kõige rohkem naudin ma jõulude ootust ja igatsust koos kaunistamise ja ettevalmistustega,“ ütleb Elisabeth.

“Jõuluteemalise ukse kaunistamine on eriti tore. Sissepääs on ju esimene asi, mida külla minnes näete. See peaks olema soe, kutsuv ja meeleolukas, isegi natuke maagiline!”

ELISABETH HALBJØRHUS | BLOGIJA, SUUNAMUDIJA JA STILIST

Pakume välisuksi erinevates stiilides, värvides ja igale maitsele, alates klassikalistest ustest kuni moodsate, minimalistlike või erakordselt värviliste variantideni. Uue välisukse valikul on kõige tähtsam, et see sobiks majaga, täpselt nagu kolm allpool olevat ust.

Elisabeth on kaunistamiseks välja valinud kolm erinevat Swedoori välisust. Ta jagab meiega häid nõuandeid nende kujundamiseks, et ka teie saaksite pühadeks ukse, mida olete alati soovinud.

HEA PLANEERIMINE TAGAB LÄBIMÕELDUD LAHENDUSE 

Välisuksed, mille kaunistamise Elisabeth ette võttis, on erineva stiiliga: modernne erkoranž uks, stiilne ja tume klaasiliistudeta uks ning valge klassikaline välisuks.

„Kui soovid läbimõeldud stiili ja tõeliselt häid tulemusi, pead planeerimiseks aega võtma,“ ütleb Elisabeth.

Ta soovitab koostada inspiratsioonitahvli, mille jaoks saab ideid ajakirjadest, Pinterestist ja Instagramist. Otsige soovitud stiilinäidiseid ja koostage plaan, mida soovite teha. Lähtepunktiks võtke välisukse ja maja stiil, disain ja värv.

„Inspiratsioonitahvliga on teil ülevaade sellest, mida soovite, ning teil on lihtsam näha suurt pilti. Kui olete otsustanud, milliseid elemente ja värve näha soovite, on lihtne kujundada soovitud stiilis,“ ütleb ta.

„Olenemata sellest, millist tüüpi uks teil on, on nutikas kasutada erinevaid materjale, sealhulgas looduslikke elemente nagu rohelised okaspuud. Need kuuluvad jõuluaega ja sobivad igat värvi, stiili või suuruses uksega," märgib Elisabeth.

Jõuluukse kaunistamisel on mõttekas kasutada nn kolmnurga põhimõtet. See tähendab, et keskel, eelistatavalt ukse keskel, on kõrge element ning külgedel, eelistatavalt põrandal või trepi juures ukse kõrval, on madalamad elemendid. See jätab harmoonilise ja esteetilise mulje.

Enne alustamist soovitab Elisabeth eemaldada ukse ümbert kõik esemed, et alustada puhtalt lehelt.

MODERNNE ERKORANŽ UKS

Värvilised uksed paistavad kohe silma ja nõuavad veidi enam värvidega kombineerimist, et tekitada jõulumeeleoluga sobiv harmoonia. Elisabeth kaunistab modernset oranži Swedoor Character Pulse välisust, mis on klaasiliistudeta ja varjatud hingedega, rõhutamaks ukse puhtaid jooni. See uks on ehteks mustale ja minimalistlikule majale.

„Mõnda värvi on traditsiooniliste jõuluvärvidega keerulisem kombineerida kui teisi ja siis tuleb olla veidi loovam. Värvilised välisuksed on juba iseenesest dekoratiivsed ega vaja sageli muud kaunistust kui suurt ja rikkalikku ukse stiili ja värviga sobivat pärga.

Selle ukse puhul otsustasin kasutada elemente, millel on samasugune oranžikas toon, mida leidub savipottides, apelsinides ja mõnes kõrvitsas, aga ka juba puidus on see soe toon olemas," selgitab ta.

Kõiki uksi ühendavaks jõuluelemendiks on kuusk, mänd ja muud rohelised taimed, mis lisavad elu. Kuid sellele uksele on ta täiendava rohelise tooni andmiseks lisanud ka elupuuoksi.

„Elupuid leidub paljudes aedades ning need sobivad suurepäraselt jõulukaunistusteks. Antud juhul kasutasin elupuud, et sisse tuua natuke kuldset, mis rõhutab hästi ukse värvi," ütleb Elisabeth.

Kuigi uksel rippuv suur pärg on väga kena, tuleb selle kinnitamiseks naelu või kruvisid vältida, sest see rikub ukse pinna ja nii võib ka niiskus puitu sattuda. Kuid Elisabethil on nutikas viis selle takistuse lahendamiseks:

„Hea nipp pärja uksele riputamiseks on kinnitada pärja külge pikk pael ja tõmmata see üle ukse tuppa, et saaksite paela seestpoolt kinni teipida. Nii ei pea te ukse sisse auke tegema.
Arvestage ka sellega, et suur pärg võib pikka aega rippudes ja tuule käes kõikudes ukse pinda kriimustada.“

MINIMALISTLIK MUST UKS

See modernne Swedoor Character Beat välisuks, millel on liistudeta süvistatud klaasosa, sobib suurepäraselt maja tumeda ja lakoonilise stiiliga ning ülejäänud sissepääsuga.

„Siin tahtsin ma edasi anda sooja, armast ja rahulikku jõulutunnet. Usun, et saavutasin selle kasutades rohelisi ja pruune toone. Seepärast lisasin palju rohelisi taimi, džuutkangast ja rotangist korve, mis koos karmiilmelise betoonpõrandaga loovad mõnusa kontrasti," ütleb ta.

„Teine võimalus seda suhteliselt ranget ja minimalistlikku välimust murda, on tuua sisse ümarad ja orgaanilised vormid.

Püüdke mulje pehmendamiseks ja rahulikuma ilme saavutamiseks lisada naturaalseid materjale, nagu puidust kastid, puit ja ümara kujuga detailid.“

Valgustus on väga oluline ja aitab nii hämaraid päevi kui ka pimedaid õhtuid rõõmsamaks muuta. Küünlad annavad soojust ja loovad ukse ümber hubase ja kutsuva tunde. Selle ukse puhul on Elisabeth kaunistanud tuledega põõsa, pannud uksele jõulutuledega vanikud ja laternatesse küünlad.

„Päkapikud on traditsioonilised kaunistused, kuid alati need ei sobi. Antud juhul, kus maja on väga minimalistlik ja range, leidsin paar suurepäraselt sobivat rohelist samblast päkapikku,“ ütleb Elisabeth.

„Selle ukse puhul eelistasin suhteliselt lihtsat, kuid kaunist pärga. Valisin sinna põimimiseks muu hulgas eukalüpti, mis sobib maja minimalismiga ja annab sellele põhjamaise ja mõnevõrra karge ilme.“

Elisabeth on otsustanud kaunistada kogu ukse ees oleva betoonist sissepääsuala. Kui teil on vedanud, et omate palju ruumi, julgustab Elisabeth kaunistamiseks ära kasutama kogu sissepääsuala ja seejärel jätkama ukse ümber maja seinal, et saavutada kaunis topeltefekt!

KLASSIKALINE MAAKODUUKS 

Viimane Elisabethi kaunistatud eesuks on maakodus, mis asub metsa sees. Swedoori klassikalises stiilis välisustega saate tutvuda siin.

„Selliste klassikaliselt ilusate uste puhul on minu arvates põhjamaise tunde tekitamiseks kõige sobivam kasutada klassikalisi jõulukaunistusi, kuid lisatud on ka mõned vanad asjad. Paigutasin siia ühe vana redeli, vanad jõulumeeleolu andvad laternad ning palju küünlaid ja kuuseoksi,“ ütleb Elisabeth.

„Soovitan kasutada kõike käepärast. Minge loodusesse (muidugi maaomaniku loal), korjake kuuseoksi, käbisid ja sammalt ning otsige pööningutelt ja keldritest vanu asju. Ka taaskasutuspood võib õige stiili leidmiseks kullaauk olla.

See sissepääs on kitsas ja paljude nurkadega, mis teeb rohkete kaunistuste kasutamise keeruliseks, kuid selle asemel töötan ma erinevate kõrgustega. Jällegi kasutan kogu ukse ees oleva ruumi ära ning siis liigun mööda seina ülespoole.“

Elisabeth paigutas laternad ukse kõrval seisvale vanale puidust redelile. Laternad on tehtud puhtaks pestud moosipurkidest, millesse on pandud jämedad küünlad ja seejärel on esik kaunistatud kuuseokste ja paari vana puust suusakepiga. See mahendab maja valget nurka ja toob vanaaegse meeleolu kuni ukseni.

ISIKLIKU STIILIGA JÕULUUKSED

Meie arvates said need kolm ust tõeliselt kaunid ja me täname Elisabethi inspireerivate näpunäidete eest tänavuse jõuluukse loomiseks. Soovime teile edu oma jõuluukse kujundamisel!

KOKKUVÕTE ELISABETHI NÕUANNETEST:

  • Planeerige hästi ja tehke soovitud stiili jaoks inspiratsioonitahvel.
  • Kui teil on värviline välisuks, siis valige sellega samades toonides kaunistused.
  • Kui teil on range ja minimalistlik sissepääs, siis kasutage orgaanilisi materjale, nagu puit, rotang ja erinevad taimed, ning lisage pehmema mulje jätmiseks ümaraid vorme.
  • Alustage tühjalt lehelt – enne kaunistama hakkamist eemaldage ukse juurest kõik esemed.
  • Kasutage kolmnurga põhimõtet: Asetage üks kõrge ese, nagu pärg, keskele ning lisage külgedele madalamad detailid.
  • Kasutage palju rohelisi taimi ja eelistatavalt mitut liiki igihaljaid taimi, näiteks kuuse-, männi-, nulu-, eukalüpti- ja elupuuoksi.
  • Vajame pimedal ajal palju valgust – laternaid, jõulutulesid ja tuledega vanikuid, sest igasugune valgus aitab meeleolu tõsta.
  • Kasutage pärja uksele riputamiseks pikka paela. Naelte kasutamise vältimiseks tõmmake pael üle ukse tuppa ja kleepige see seestpoolt kinni.

Meie Swedooris loodame, et inspireerisime teid jõuludeks kauneid välisuksi looma ning soovime hea meelega ka tulemusi näha. Märkige meid teemaviitega #swedooree, et saaksime jõulude eel koos teiega ilusate uste üle rõõmustada!

Kui vajate uue välisukse ostmiseks inspiratsiooni, võite lugeda Swedoori välisuste ostujuhendit või tutvuda meie erinevas stiilis välisuste laia valikuga.