Main Media

Energiasäästlikud välisuksed – säästa loodust ja raha

Heliisolatsioon Ökoloogilisus Soojusisolatsioon

Kodu energiasäästlikumaks muutmiseks on palju võimalusi. Ehk oled juba langetanud toatemperatuuri kraadi võrra või lühendanud duši all sooja vee nautimise aega. Samas võib soojus pidevalt Sinu kodust vana välisukse kaudu õue kanduda. Välisukse vahetamine on lihtne ja konkreetne viis alustada energiatõhususele suunatud remonti stiili osas järeleandmisi tegemata. 

ENERGIATÕHUSAD EPS- JA PUITKIUDPLAADIST VÄLISUKSED

Energiatarbimine väheneb, kui soe püsib sees ja külm väljas. Energiatõhusad välisuksed on projekteeritud nii, et välisuks ei lase õhku läbi ja soojuskadu on võimalikult väike. Meie välisuksed on valmistatud energiatõhusatest materjalidest ja ADVANCE-seeria ustel on kahekordne soojustus.

Energiatõhusa EPS standardkonstruktsiooniga Function välisukse paksus on 70 mm. Õhukindlate välisuste U-väärtus on ≤ 0,7 W/m2K ja klaasiga ustel ≤ 0,7-1,0 W/m2K.

Veelgi energiatõhusam lahendus on ECO välisuks, mis on 92 mm paksune puitkiudplaadist uks. Õhukindlate uste U-väärtus on ≤ 0,54 W/m2K, klaasiga ustel ≤ 0,56-0,76 W/m2K. Vaata lisainfot ECO-konstruktsiooniga välisuste kohta või loe artiklit ECO välisuste kohta.

MIS ON U-VÄÄRTUS?

U-väärtus on üldine uste energiatõhususe näitaja. U-väärtus ehk soojusülekandetegur kirjeldab hoone erinevate osade soojustuse toimimist. Mida väiksem on U-väärtus, seda parem on soojustus ja seda vähem raisatakse soojust, energiat ja raha. Välisukse projekteerimisväärtus uusehitistes on reeglina ≤ 0,7 W/m2K.

UUS VÄLISUKS SÄÄSTAB ENERGIAT STIILI OSAS JÄRELEANDMISI TEGEMATA

Välisukse vahetusega võid säästa energiat stiili osas järeleandmisi tegemata. Vaheta tagasihoidlik välisuks nüüd kutsuva sissepääsu vastu, mis hoiab pakase õues ja soojuse toas. Saad stiilse ukse ning ka soojust jääb rohkem tuppa.