Main Media

8 nõuannet tumedate välisuste valimiseks

Disain

Välisuks on maja visiitkaart. Enamasti eelistatakse välisust valides valgeid uksi, kuid viimastel aastatel on must ja erinevad tumedad toonid kogunud valge kõrval suurt populaarsust. Mida tuleks tumeda välisukse valikul arvestada?

1. TUULE SUUND MÕJUTAB VÄLISUKSE KULUMIST

Enne tumeda ukse ostmist pööra tähelepanu tuule suunale. Heledad uksed peegeldavad päikesekiiri paremini kui tumedad. Kui tume uks on kogu päeva päikese käes, soojeneb see oluliselt rohkem kui hele uks. Lõunapoolsel seinal ja päikese eest kaitsmata uks võib pleekida ning halvimal juhul võib kuumus mõjutada ka ukse omadusi. 

2. VARIKATUS KAITSEB UST PÄIKESE JA NIISKUSE EEST

Tumedat välisust ei tasu paigaldada otsese päikese kätte. Varikatus kaitseb ust lisaks päikesele ka sademete ja niiskuse eest. Lisaks kaitseb regulaarne hooldus, näiteks iga-aastane vahatamine, ust pragude tekke ja värvi pleekimise eest.

3. PUHAS MUST VÕI MUSTA ERINEVAD TOONID?

Musta kõige puhtam toon on NCS S 9000-N. Kõik NCS S värvid, mille värvikoodis on N, on neutraalsed ja puhtad toonid. Kui värvikoodi lõpus on Y, tähendab see, et värv sisaldab kollaseid toone ja näiteks G tähendab, et värv sisaldab rohelisi toone.

Kui puhas must mõjub fassaadil liialt intensiivsena, tasub valida pisut heledam toon. Näiteks värvikoodi NCS S 8500-N must on tumehallist tumedam, kuid veidi pehmem kui puhas must.

4. KLAAS MUUDAB TUMEDA UKSE ÕHULISEMAKS

Tumeda välisukse muudavad õhulisemaks erinevad klaasid. Klassikalises või modernses stiilis ukse jaoks on olemas erineva kujuga klaasiavasid. Võid valid kirka klaasi, satiini või hoopis mustriga klaasi, mis ei paista läbi, kuid laseb valguse tuppa?

5. RÕHUTA ENDA ISIKUPÄRA KAHEVÄRVILISE UKSEGA

Maja on harva seest ja väljast ühesugune. Välisukse võid valida ka kahevärvilisena. Välja sobivad hästi tumedad toonid, kuid sisse sobib võibolla paremini valge või mõni heldam toon?

6. SOBITA VÄLISUKSE TOON OMA MAJA FASSAADIGA 

Enamik fassaade sobivad kokku musta välisuksega. Maja stiilist sõltub omakorda see, kas majale sobib klassikaline või modernne välisuks. Välisukse stiili ja tooni võib ühte sobitada teiste samaaegselt nähtaval olevate ustega. Maja kõik uksed ei pea tingimata samasugused olema.

Milline välisuks sobib heledates toonides majale? Kui soovid, et välisuks eristuks heleda fassaadiga majast, võid valida musta või muu tumeda tooni. Maja värvist hoolimata on lubatud loomingulisus ja kontrastidega mängimine – värvivalik on peaaegu piiramatu. ADVANCE seeria välisuksi võib tellida soovitud NCS S või RAL värvitoonides.

Pöördu lähima edasimüüja poole, kes aitab värvi valikul

7. TÄIENDA VÄLISUST LISATARVIKUTEGA

Täienda välisust stiiliga sobiva ukselingi või nupuga ning teiste turvalisust ja mugavust pakkuvate lisatarvikutega.

8. KASUTA DOOR DESIGNER ÄPPI

Mobiiliäpp Door Designer on sinu ideede tööriist, mille abil võid testida erinevat stiili siseuste ja välisuste sobivust oma koju. Võid teha oma kodust pildi, laadida selle äppi üles ja katsetada, kuidas uksed keskkonda sobivad.

Laadi alla Door Designer äpp