Main Media

Valged uksed

Disain

Kuidas valida oma kodule õiget tooni valge uks? Õiget tooni valge ukse valimine ei pruugi olla sugugi lihtne ülesanne, kuna olemas on palju erinevaid valge varjuneid.

Sageli on meie eluruumide seinte, aknaraamide ja uste värvimisel kasutatud erinevaid valgeid toone, pole olemas ühte ja ainsat valget.

Kolm soovitust, mis aitavad valida just seda õiget valget:

1. Olge detailidega tähelepanelik

Kui soovite sisekujunduses kasutada vaid valget, on oluline, et uksed, aknad ja liistud sobiksid ka seina värvitooniga. Kõikjal sama valge tooni kasutamine annab teie kodule stiilipuhtuse. Kui soovite vaheldust, võite küll valida sama valge värvitooni, kuid täiendada seda erinevate läikeastmetega.

2. Kasutage värvikoode

Kuna võib olla üsna keeruline eristada ühte valget tooni teisest, siis parima tulemuse saavutamiseks kasutage kindlasti värvikoode. Erinevad tootjad kasutavad standardina erinevaid valge värvi toone. Sageli on uste, akende ja liistude värvimisel kasutatud valget värvikoodiga NCS S 0502-Y ehk ”puuvilla-valget”, üldlevinud toon on ka ”puhas valge”: NCS S 0500-N.

Meie uksed on standardina NCS S 0502-Y valget tooni, samas pakume uksi ja lenge pea kõigis NCS S-värvitoonides. Seega, et kogu ruum saaks ühesugune, soovitame välja selgitada seinte ja akende värvikoodid ning vastavalt sellele tellida sobivas toonis uksed ja lengid. Vajadusel saab värvikoodi kontrollida värviskanneriga, mida kasutatakse värvipoodides.

3. Sobitage värvid oma kodu stiiliga

Kuna mõned värvitoonid sobivad kokku paremini kui teised, tuleks ka valge värvi kasutamisel arvestada kogu ruumi üldise värvigammaga. Kui teie kodus on palju sooje ja ka tumedamaid toone, siis valige ”puuvilla-valge” (NCS S 0502-Y), mis on pisut kollaka alatooniga. Kui pigem on kasutatud heledaid, neutraalseid, puhtaid ja külmi toone, siis soovitame ”klassikalist valget” (NCS S 0500-N). Kui te pole oma valikus kindel, siis küsige julgelt nõu sisustus- ja ehituspoodidest.