Main Media

Puidust või puitspooniga kaetud uksed mõjuvad rahustavalt ja pakuvad silmailu

Disain

Puit on sisekujundusse naasnud, et jääda. Modernses kodus valitakse puit eelkõige loodusläheduse ja soojuse tõttu. Kaasaegne sisekujundaja lisab kodule mõõdukalt kvaliteetset puitu muuhulgas ka uste ja liistudega. Puidust või spooniga viimistletud uksed on lihtne võimalus luua koju uudne ja rahustavalt mõjuv atmosfäär.

Puit on paljude teadlike ja kaasaja väärtusi rõhutavate sisekujundajate valik selle vastupidavuse, ökoloogilisuse, looduslikkuse ja kvaliteedi tõttu. Armastatud valge sisustusstiili kõrvale soovitakse nüüd tuua kodudesse soojust looduslike pindade abil, milleks on lisaks mööblile ja põrandamaterjalidele üha sagedamini ka uksed.

Looduslik puidust või spoonkattega uks on mugav võimalus ruumi ilme muutmiseks. Kaunis kask ja pehme pähklipuu on kõige levinumad spoonid, mille mitmekülgne pind värskendab oluliselt ruumi üldilmet.

Puit on parim väikeses koguses

Puit mõjub moodsas sisekujunduses parimal viisil, kui seda on lisatud ruumi vaoshoitult. Võiks öelda, et less is more, kuid sobiv kogus puitu annab ruumile sooja ja loodusliku varjundi.

Puit tekitab kodus väärika ja ajatu tunde. Kaasaegne sisekujundaja ühendab puitpinna valge, halli ja muude neutraalsete lemmikvärvidega.

Moodsa sisekujundusega sobivad suurepäraselt kask ja tamm ning romantilise maakodu sisekujunduses sobivad lisaks suurepäraselt veel ka pähklipuu ning valge laki või musta peitsiga viimistletud tamm. Looduslikud puidutoonid loovad valgete seintega kauni kontrasti sõltumata valitud stiilist.

Kõige lihtsam viis puidust või puitspooniga ukse ja sama viimistlusega liistude valimiseks interjööri on sobitada need parketi või puitmööbliga.

Puitpinna rahustav mõju on leidnud tõestust

Puitpindade inimest rahustav mõju on teaduslikult tõestatud. Looduslik puit vähendab stressi ja alandab vererõhku. 

Meelerahu tekitava toime saavutamiseks ei pea kõik pinnad olema puidust, vaid juba väikesed puidust pinnad mõjuvad rahustavalt. Puit- või spoonpinnaga uks on lihtne võimalus tuua oma koju tükike loodust ning seda ilma mulla ja sipelgateta.