Main Media

Õige uks kodukontorile tagab meelerahu ja mugavuse

Heliisolatsioon

Kuigi kodukontoris töötamise võimalust pakkusid mõned tööandjad ka varasemalt, siis pandeemia pani meid kaugtööle vaatama täiesti uue nurga alt. Paljud töötajad on kaugtööga jätkanud ka peale olukorra normaliseerumist ning seetõttu on just eriti oluline üle vaadata töötingimused kodukontoris. Lisaks ergonoomilisele mööblile ja heale valgustusele peab funktsionaalne töökoht pakkuma ka hubasust ja võimalust rahulikult keskenduda.

Swedoori laiast tootevalikust leiab kodukontori sisse seadmiseks palju erinevaid kvaliteetseid siseuksi, mis tagavad lisaks kasutusmugavusele ka vajaliku privaatsuse.

UKS ERALDAB TÖÖ- JA PUHKEAEGA

Ukse abil saab pea iga ruumi eraldada nii, et see sobiks näiteks õpilasele või töötavale lapsevanemale. Suletud uks eemaldab kõikvõimalikud segajad ja töötamist häirivad tegurid ning kui algab vaba aeg, saab töö koos arvuti ja märkmetega jätta ukse taha. Tööst välja lülitumine on kiirem ja keha taastub kergemini, kui ootav töökoht meil pidevalt silma all ennast meelde ei tuleta.

Lükanduks Stable 401 Slide ja lükandsüsteem Slide JW2100.

HELIKINDEL UKS TOOB MEELERAHU JA PRIVAATSUSE

Sound heliisolatsiooniga uksed muudavad igapäevaelu mugavamaks, kuna takistavad helide levimist ruumist välja ja samas isoleerivad ka väljastpoolt tuppa tungivaid helisid. Helitõkkeuksed pakuvad meelerahu ja privaatsust mitte ainult magamis- või hobitoas, vaid ka töötoas.

Sound uksi on võimalik tellida kliendile sobivas värvitoonis või ka spooniga (mudel Sound 201DB). Swedoori mudelivalikust leiab uksi nii erinevat stiili interjööri kui ka uksest inspireeritult saab luua täiesti uue stiiliga sisekujunduse.

Helitõkkeuksi saab paigaldada kas uue või juba olemasoleva 602 mantelukse lengiga ja 650 mantelukse lävepakuga. Sound 201DB spooniga uksele on tootevalikus olemas ka spoonlengid.

Sound uste laboratoorsel teel saadud heliisolatsiooniindeks on Rw 30 dB, mille alusel kuuluvad need 25dB heliisolatsiooniklassi.

Helitõkkeuks Sound 201DB (hall NCS S 5500-N).

LÜKANDUKS ON TRENDIKAS UKSELAHENDUS, MIS ERALDAB JA ÜHENDAB RUUME

Ka lükanduksed sobivad suurepäraselt tööruumide eraldamiseks kuna säästavad väärtuslikku põrandapinda, mis on eriti oluline just kitsastes tingimustes.

Slide sarjast leiab laia valiku erinevaid lükandukse mudeleid, mida saab paigaldada kas seina sisse või seina peale.

Suletuna pakub lükanduks vajalikku privaatsust ja avatuna ühendab eraldatud ruumid. Nii saab tööpäeva lõpus ukse seina sisse või peale lükata ja kodukontori jaoks eraldatud pind sulandub sujuvalt teiste ruumidega.

Uue tootena on Swedoori valikus Unique 501M Slide peegliga lükanduks, mis on nutikas valik näiteks garderoobitoa eraldamiseks või juhul kui tegeletakse koduste sporditreeningutega. Peegliga uks on ka hea lahendus kui soovite väikest ruumi visuaalselt avaramaks muuta.

Swedoori tootevalikus on lisaks lükandustele ka erineva disainiga lükandsüsteemid ning lisatarvikud.

Massiivne lükanduks Unique 501M Slide (must NCS S 9000-N) ja Slide Design lükandsüsteem.

PÖÖRAKE TÄHELEPANU VALGUSELE JA VALGUSTUSELE

Vale või ebapiisav valgustus kodukontoris võib põhjustada silmade ülekoormust ja tekitada peavalu.

Et saavutada parimad võimalikud töötingimused on mõistlik kombineerida päevavalgust kunstliku valgusega ja paigutada töökoht akna lähedale. Lisaks heale üld- ja kohtvalgustusele tuleks mõelda, kas klaasuks suudab ruumi valgustust veelgi optimeerida.

Töötuba on sageli üsna väike ruum, seega klaasitud ukse kasutamine aitab seda visuaalselt avaramaks muuta, kuna laseb loomulikul päevavalgusel paremini levida. Swedoori tootevalikust saab klaasuksi tellida läbipaistva Kirgas klaasiga või läbikumavate dekoor klaasidega, kui soovite oma töökohta pigem teiste pilkude eest varjata.

Massiivne tahveluks Craft 105 (naturaalne valge NCS S 0502-Y).

LASKE KUJUTLUSVÕIMEL LENNATA

Ka kodukontori uks võib olla inspireeriv. Tellides kriiditahvliga ukse, saate uksele kirja panna vajalikke märkmeid, ülesannete nimekirju või visandada jooniseid. Võite uksele kirjutada ka iganädalase motiveeriva tsitaadi või hoida kõige olulisemad eesmärgid kogu aeg silme ees.

Kuna tahvel on vaid ühel pool ust, siis tellides märkige kindlasti, kas soovite tahvlit ukse avamis- või sulgemispoolele. Ukse teine pool on värvitud.

Massiivne raamuks Unique 501B, millel on ühel poolel tahvel ja teine pool on värvitud.