Main Media

Helikindlad siseuksed

Disain Heliisolatsioon Nutikas

Õige ukse valimisega saab olulisel määral mõjutada sisekujundust: luues sobiva atmosfääri, tasakaalustades ruumi kompositsiooni või kontrollides valguse hulka ja vaateid. Uste valikul tuleb arvesse võtta ka varjatud omadusi, mida esmapilgul ei pruugi tähelegi panna. Näiteks helikindel uks võib muuta oluliselt teie igapäevaelu.

Liigne müra mõjutab negatiivselt meie heaolu, töövõimet, und, suhtlemist ja sotsiaalset elu ning soodustab stressiga seotud haiguste tekkimist. Soovitatav müratase eluruumides võiks jääda alla 30 dB. Samas näiteks enamik tavalisi tolmuimejaid tekitavad täisvõimsusel töötades umbes 80 dB tugevust müra. Loomulikult on suur eelis, kui on võimalik uks sulgeda ja olla kindel, et ruumi müratase on tervise seisukohast vastuvõetav, kuid sama oluline on ka võimalus ennast olmemürast välja lülitada.

HELIKINDLAD SOUND UKSED

Müra summutavad uksed on arukas valik ruumidesse, kus müratase võib olla kõrge, või kus on vaja väljast tulevaid helisid isoleerida - nt magamistuba, lastetuba, kodukontor või majapidamisruum.  Sellisel juhul soovitame valida ukse meie helikindlate SOUND siseuste sarjast. SOUND uste heliisolatsiooniindeks on Rw 30 dB ja need kuuluvad heliklassi 25 dB, mis tähendab, et normaalne kõne on teisel pool ust vaid nõrgalt kosta.

VALI ÕIGE LENG JA LÄVEPAKK

Maksimaalse mürasummutustaseme saavutamiseks on oluline teada, et helikindla siseukse paigaldamiseks on vaja tihendita lengi, kuna tihend on juba ukselehes olemas. Et tagada soovitud heliisolatsiooni tase, on samuti vajalik astmega lävepakk, mis ei jäta ukselehe alla õhuava.