Main Media

Lükanduksed – ideaalsed ruumisäästjad

Disain Nutikas Valgus

Lükanduksed on suurepärased ruumijagajad. Avatud olekus ei takista lükanduks liikumist ning annab juurde lisaruumi, mis on eriti oluline väikestes korterites. Lükanduksed sobivad ideaalselt ka tavaliste siseustega.

Lükanduks liidab ja jagab ruumid.

Lükanduks on nutikas multifunktsionaalne ukselahendus, selle abil on võimalik ruumi raiskamata saada juurde põrandapinda ja sellega saab lihtsalt eraldada ühe ruumi erinevateks osadeks. Näiteks võib vajadusel tööruumina kasutatava pinna muuta külalistetoaks, eraldades selle ülejäänud ruumist lükanduksega.

Lükanduks on uksevalikul populaarne variant, olles ideaalne ukselahendus kitsastes tingimustes ja väikestes korterites, kus hingedega ukse avamine võib olla keeruline; näiteks garderoobi ja magamistoa vahel saab kasutada lükandust.

Oleme tootevalikusse lisanud ka klaasiga lükanduksed: Unique 504 on ühe suure klaasiga lükanduks ja Unique 507 kolme klaasiga uks.

Seinapealsed lükanduksed – kerge paigaldada ka renoveeritavatel objektidel

Seinapealne lükanduks on lihtsalt paigaldatav nii uutel kui ka renoveeritavatel objektidel. Hingedega ukse vahetamisel seinapealse lükandukse vastu saadakse juurde vajalikku lisaruumi, tänu millele ei tule enam muretseda uste avanemise pärast ja jääb rohkem ruumi ülejäänud sisustusele.

  • Vaata: seinapealsed lükanduksed ja lükandsüsteem
  • Vaata tehnilisi andmeid

Klaasist lükanduks sobib ka niiskesse keskkonda

Seinapealne klaasist lükanduks on kauniks sisustuselemendiks igale vannitoale. Kuna vannituba on sageli majapidamisruumi jätk, siis klaasist lükanduksega on võimalik see jagada kaheks erinevaks ruumiks. Valge läbikumava mattklaasiga (siiditrükk) lükanduks on kaasaegne ja julge uksevalik ka teistes tubades.

  • Vaata: seinapealne klaasist lükanduks
  • Vaata tehnilisi andmeid: seinapealne klaasist lükandukse komplekt

 

Seinasisene lükanduks – ruumisäästlik ukselahendus

Kui teie kodu on projekteerimisetapis on mõistlik teha otsus seinasisese lükandukse kasuks, aga loomulikult saab antud ukselahendust kasutada ka renoveeritavatel objektidel.

Lisaks põrandapinnale jätab seinasisene lükanduks vabaks ka seinapinnad.

Seinasisest lükandust saab tellida lukustatavana, seega võib seda kasutada nt magamistoa- või tualetiuksena, ja ka paarislükanduksena, mis koosneb kahest ukselehest, kahest siinist ja kattepaneelist.

Seinasiseseid lükandsüsteeme on saadaval kahes mõõdus: seina paksusele 96 mm ja 121 mm.