Main Media

Radisson Collection Hotel

Hotell

Kui meile esitati põnev väljakutse toimetada kohale ja paigaldada 700 ust 25-korruselisse hotelli, kus tööstuslift puudus, võtsime selle rõõmuga vastu. Meil on hea meel tõdeda, et meie meeskond sai sellega suurepäraselt hakkama, tehes ehituspartneriga tihedat koostööd, et tuua Tallinna viietärnihotelli täiesti uued ja modernse lahendusega uksed.

“Ettevõtte maine ja kliendisuhted on meie töö kõige olulisemad aspektid. Meil on olnud pikk koostöö ehitusettevõttega Fund Ehitus. Kuna JELD-WEN on globaalne ettevõte, suutsime pakkuda teistega võrreldes hinnataset ja tootevalikut, mis vastasid nende vajadustele. Kasutasime selle projekti jaoks meie Soomes asuva Kuopio tehase projektitoodete tootmisliini ja standardtooteid, sealhulgas tule- ja helikindlaid uksi ning standardseid vannitoauksi,“ selgitab projektimüügijuht Silver Järvamägi.

Radisson Collection Tallinn hotellist sai esimene Eesti hoone, kus uksed on kaetud Abet Polarise laminaadiga. See on erakordselt kriimustuskindel materjal, talub kõrget kuumust ja sellele ei jää sõrmejälgi. 

Siiski esitas see projekt meile mitmeid väljakutseid, eriti seoses tarnetega. Meie tootmisüksused ei saanud laminaate ja muid uksekomponente õigel ajal kätte, mis tähendas, et algsed tarneajad viibisid. Paigaldamise ajal seisime silmitsi veel ühe katsumusega. Paigaldajatel tuli liikuda üles ja alla 25-korruselises hoones, kus puudus lift. Lisaks pidime mõne ukse mõõte kohandama, et need sobiksid erinevatesse ebastandardse suurusega seinaavadesse, kuna hotell on valminud 90ndatel.

Hotell, mis eelnevalt kandis nime Radisson Blu Sky Hotel Tallinn, nimetati peale renoveerimist Radisson Collection Tallinnaks. 104,8 meetri kõrguses hoones on 287 hotellituba, restoranid, konverentsikeskus ning spaa ja fitness-ala. Tegemist on Tallinna kolmanda ja esimese pärast taasiseseisvumist ehitatud hotell-pilvelõhkujaga.

Objekti andmed

OBJEKTI NIMETUS: Hotell Radisson Collection Tallinn
ASUKOHT: Tallinn, Eesti
RENOVEERITUD: 2020-2022
OMANIK: Eften Capital
SISEARHITEKT: Vaikla Disain OÜ
PEATÖÖVÕTJA: Fund Ehitus OÜ
SWEDOORI PROJEKTIMÜÜGIJUHT: Silver Järvamägi

 

Kategooriad

Hotell

Jaga seda sõbraga